Aradığınız kelimeyi yazınız

Ara

TEORİK VE UYGULAMALI YANGIN EĞİTİMİ

1. TEORİK YANGIN EĞİTİMİ

“Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik” ve “İşyerlerinde Acil Durumlar Hakkında Yönetmelik” kapsamında, hem işveren ve işletmelere verilen yükümlülükleri karşılaması hem de işletmelere verdiği zarar itibariyle en tehlikeli etmenlerin başında gelen yangını önlemek, olası yangına müdahale etmek ve zararlarından korunmak amacıyla, teorik ve uygulamalı yangın eğitimleri vermekteyiz. Yangını tanımak, oluşmasını önlemek ve yangına müdahale yöntemlerine ilişkin hususlar ile verdiğimiz eğitimlerin detaylarına aşağıda yer verilmiştir. Uzman personelimiz tarafından verilen ve yangına ait tüm bilinmesi gerekenler, hem sunum hem de video yöntemiyle çalışanlara aktarılmakta, hem çalışanlarınızın hem de işletmenizin yangına hazır olması sağlanmaktadır. Verilen tüm bu eğitimler işletmemiz tarafından sertifikalandırılmakta ve sizlerin kanuni yükümlülükleri de karşılanmaktadır.

Verilen Teorik Yangın Eğitim İçeriği;

- Yanma,

- Yangın ve Patlama,

- Yanma Koşulları,

- Yangın Ürünleri,

- Yangında Isının Yayılması,

- Yangının Yayılmasında Baca Etkisi,

- Yanıcı Maddeler,

- Yangın Sınıfları,

- Yangın Çıkış Sebepleri,

- Yangın Söndürme İlkeleri,

- Yangın Söndürme Şekilleri,

- Yangın Söndürücüler,

- Yangında Yapılması Gerekenler (Genel),

- Yangında Dikkat Edilecek Hususlar,

- Yangın Söndürme Organizasyonu,

- Yangında Çalışanlar Tarafından Yapılması Gerekenler.

2. UYGULAMALI YANGIN EĞİTİMİ

Yine “Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik” ve “İşyerlerinde Acil Durumlar Hakkında Yönetmelik” kapsamında hem işveren ve işletmelere verilen yükümlülükleri karşılaması hem de işletmelere verdiği zarar itibariyle en tehlikeli etmenlerin başında gelen yangını önlemek, olası yangına müdahale etmek ve zararlarından korunmak amacıyla Uygulamalı Yangın Eğitimleri vermekteyiz. Uzman personelimiz tarafından verilen ve yangına müdahale şekillerinin teoride kalmaması için bizzat sahada göstermek, tüm çalışanların iştirakini sağlamak ve alevin sıcaklığını çalışanlara bizzat hissettirmek bu eğitimdeki en önemli farktır. Yanma tavasında oluşturulacak kontrollü bir yanma ile ayırt etmeksizin tüm çalışanlara yanmayı söndürtmek, söndürme şekillerini bizzat uygulatmak, katılımcıların tamamının yangın söndürme tüpünü çalıştıracak mekanizmayı kullanmasını sağlamak eğitim hedeflerimizin başında gelmektedir.

Acil Durum Planında ve yangın organizasyonlarında yer alsın-almasın tüm çalışanlara yangın ekipmanlarını tanıtmak, kullanım şeklini, müdahale tarzını ve yaklaşma şekillerini öğretmenin yanında, yangına reaksiyon ve müdahale stratejilerini bizzat sahada aktarmak temel amaçlarımızdandır.

Ayrıca Acil Durum Planında ve yangın organizasyonlarındaki ekiplerde yer alan personelin, görev tanımlarını, ekipmanlarını detaylı olarak anlatmak, ekipman ve yangına yaklaşma donanımlarını kuşanmalarını, birlikte müdahale şekillerini ve hep beraber hareket edebilme stratejilerini öğretmenin her işletme için hayata haiz olduğunu düşündüğümüz için bu eğitimlerin alınmasını şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ayrıca verilen tüm bu eğitimler işletmemiz tarafından sertifikalandırılmakta ve sizlerin kanuni yükümlülükleri de karşılanmaktadır.

Artu Çevre © 2012

Fullscreen

Sound

designed by bbtfotograf.com